Kemoterapide Saç Protezi

Kemoterapide saç dökülmesi tamamen ilaçlara bağlı olarak gelişen bir durumdur. Kullanılan ilaçlar saç köklerini zayıflatır ve zaman içinde hasta, kemoterapi aldıkça bu dökülmeler artar hatta 3 ila 6 hafta içerisinde hiç saç kalmayacak hale gelir.

home-office-569359_640 Bu süreçte hastalar genellikle peruk kullanmayı tercih ederler. Fakat peruk, günümüz şartları için çokta konforlu olmayan bir yöntemdir.. Perukların alt yapısında bulunan fileler ve sentetik maddeler hastaları rahatsız etmekte ve cildi tahriş olmasına neden olmaktadır. titizlikle hazırlanan peruklar bile kıyafetlerinizi giyerken yada rüzgarlı bir havada yürürken düşebilir ya da kayabilir.Bu da hastalarımızı son derece rahatsız eden bir durumdur. üstelik peruk maliyetleri protez saç maliyetleri ile karşılaştırıldığında çokta düşük değildir.bu nedenle Son zamanlarda gelişmiş olan saç protezi tekniği hastalarımızı olumlu yönde fayda sağlar..Saç protezi tamamen insan saçıyla birebir kopyalama sistemiyle yapılan bir tekniktir.

Demo Hair Türkiye' de protez saç üzerine kurulmuş en başarılı firmalardan biridir. En yeni saç protezi tekniğiyle çok başarılı uygulamalar elde etmiştir.Sonuçta tamamen doğal bir görüntü oluşur ve kişiler saçlarına istedikleri gibi model verip , kendi saçları gibi kullanabiliyorlar.