Protez Saç Sistemleri Hakkında Uzmanlar Ne Diyor?

Gerçek uzmanlar sizin için protez saç sistemini incelediler.

Prof. Dr. Kadir SAVAN

Günümüzde saç dokülmeleri kişilerin psikolojisini ciddi anlamda etkilemektedir. Saç kayıplarında yaş gittikçe küçülmekte ve günümüzde erkekler kadar kadınları da etkilemektedir. Saç dökülmeleri psikolojik yada dermatolojik bazı nedenlerden kaynaklanıyorsa saç dökülmesini engellemek için bazı medikal şampuanlar ve ilaç tedavisi uygulanabilir.Ancak bazı hastalıklarda bu mümkün olmayabiliyor.Total alopesi dediğimiz geri donüşümü olmayan hastalıklarda peruk yada protez saç onermekteyiz. Fakat bazen yaşam kaliteniz için seçim yapmanız onemli olacaktır.

Protez saç peruktan farklı olarak hava ve su geçiren çok özel bir alt yapı üzerine kişinin kendi saçının eşdeğerinin temininin ekimi ile gerçekleştirilir. Protez saçta saçın seyrelmiş kısmında yada tamamen dokülmüş bolgede bir tasarım çıkartılır.Ve daha sonra bu kişinin başına uygulanır.Günümüzde protez saç firması olduğunu iddia eden pek çok firma vardır.Ve saçı hangi koşullarda ve nasıl bir uygulama yaptıkları tartışılır.Oysa ki doğru uzmanlık hizmetiyle kişilerin saçlandırması gerçekleşmiş olsa memnuniyetler çok daha üst sevide olacaktır.Demohair saç protezi tekniği ile uzmanlar eşliğinde bu işlem gayet başarılı ve titiz bir şekilde gerçekleştiriliyor.Ve kişiler doğal ve eskisinden daha gür saçlara sahip olabiliyorlar.Bunun yanında duş alabiliyor, yüzebiliyor, spor yapabiliyor ve her türlü sosyal aktiviteye katılabiliyorlar.

Op. Dr. Özlem DÜLGER

Kemoterapide saç dökülmesi tamamen ilaca bağlı gelişen bir durumdur. Kullanılan ilaçlar saç köklerini zayıflatır ve zaman içinde hasta kemoterapi aldıkça bu dökülmeler artar ve hatta 3 ila 6 hafta içerisinde hiç saç kalmayacak hale gelir.

Bu dönemdeki hastalar genelde peruk kullanmayı tercih ederler. Fakat peruk günümüzde çokta konforlu olmayan bir yöntem haline gelmiştir. Perukların alt yapısında bulunan fileler ve sentetik maddeler hastaları rahatsız etmekte ve cildi tahriş etmedir.Çok titizlikle hazırlanan peruklar bile giyinirken yada rüzgarlı havada yürürken düşebilir veya kayabilir.Bu da hastalarımızı son derece rahatsız eden bir durumdur. Şunu da belirtmek isterim ki peruk maliyetleri çokta düşük değildir.Son zamanlarda gelişmiş olan saç protezi tekniği hastalarımızı olumlu yonde etkilemiştir.Saç protezi tamamen insan saçıyla birebir kopyalama sistemiyle yapılan bir tekniktir.

Demohair Türkiye\' de protez saç üzerine kurulmuş en başarılı firmalardan biridir.En yeni saç protezi tekniğiyle çok başarılı uygulamalar elde etmiştir.Sonuçta gorüntü tamamen doğal ve işiler saçlarına istedikleri gibi model verip kendi saçları gibi kullanabiliyorlar...